Tydzień Bibliotek

Tydzień Bibliotek

W dniach 8-15 maja obchodzimy XXI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek.  Święto organizowane co roku przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich  ma na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, zainteresowanie książką szerokich kręgów społeczeństwa, edukację oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza. Każda edycja Tygodnia Bibliotek przebiega pod innym hasłem. Tegoroczne hasło brzmi “Biblioteka – miejsce na czasie”. Współczesne biblioteki to tętniące życiem centra literatury i kultury, uwzględniające nowe trendy i technologie,   miejsca, gdzie czytanie i dostęp do książek staje się przyczynkiem do wielu innych form aktywności.

Jeśli szukacie ciekawych pomysłów i inspiracji na spędzenie czasu to mamy dla Was mnóstwo różnorodnych propozycji. W Tygodniu Bibliotek zapraszamy na ciekawą wystawę prezentującą najstarsze, największe, najdziwniejsze i najciekawsze biblioteki świata. Na wystawie przeczytacie również najpiękniejsze cytaty o bibliotece znalezione w książkach. Zapraszamy!

nauczyciele bibliotekarze