Tydzień Bibliotek

Tydzień Bibliotek - życzenia od czytelników

Trwa Tydzień Bibliotek – akcja organizowana od dziewiętnastu lat przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.  Celem akcji jest promowanie czytelnictwa oraz podkreślenie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia i edukacji. Tydzień Bibliotek rozpoczyna się corocznie 8 maja – w Dniu Bibliotekarza i Bibliotek. Każda edycja akcji przebiega pod innym hasłem, Hasło promujące tegoroczny Tydzień Bibliotek brzmi „Biblioteka – świat w jednym miejscu”. Jak czytamy na stronach Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, wystarczy wejść do biblioteki, wziąć książkę do ręki, by znaleźć się w XIX-wiecznej Anglii, w starożytnym Rzymie, na Tasmanii, Alasce, Antarktydzie i w wielu innych ciekawych regionach świata. Dzięki książkom zdobywamy również informację z różnych dziedzin wiedzy. Cała wiedza o świecie jest na wyciągnięcie ręki. Zapraszamy zatem do biblioteki J

Serdecznie dziękujemy za wszystkie piękne życzenia, które napłynęły do nas z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek. Zapraszamy do obejrzenia wystaw przygotowanych na holu przed biblioteką oraz do śledzenia relacji z obchodów Tygodnia Bibliotek w naszej szkole.

Nauczyciele bibliotekarze