Święto Poezji i Teatru

Święto Poezji i Teatru

21 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Poezji. Święto zostało ustanowione w 1999 roku przez UNESCO. Jego głównym celem jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie.

27 marca będziemy z kolei obchodzić Międzynarodowy Dzień Teatru. To święto uchwalono z inicjatywy Międzynarodowego Instytutu Teatralnego w 1961 roku na pamiątkę otwarcia Teatru Narodów w Paryżu. Powstało ono w celu promocji i międzynarodowej wymiany informacji na temat teatru oraz zwrócenia uwagi ludzi na rolę i znaczenie sztuki w życiu społeczeństwa, jego rozwoju oraz kształtowaniu wrażliwości i tożsamości.

Nasza biblioteka od kilku lat aktywnie włącza się w obchody tych dwóch ważnych dni. Co roku organizujemy dla Was tygodniowe Święto Poezji i Teatru. W tym roku ze względu na sytuację epidemiczną, nasze obchody będą miały zupełnie inny charakter. Święto Poezji i Teatru w bibliotece potrwa do poniedziałku 29 marca. Wszystkie nasze propozycje będą dostępne online. Na szkolnej stronie internetowej w zakładce e-Biblioteka znajdziecie gry, zabawy oraz ciekawostki poświęcone poezji i teatrowi. Zapraszamy!