Światowy Dzień Ziemi

Dzień Ziemi, znany też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi, jest świętem ekologicznym, obchodzonym od 1970 r. Jako pierwszy z ideą Dnia Ziemi wystąpił John McConnell na konferencji UNESCO, dotyczącej środowiska naturalnego w 1969 r. W Polsce obchody Dnia Ziemi zostały zapoczątkowane w 1990 r.

Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. To największe ekologiczne święto obchodzone jest obecnie w 192 krajach.

Aby uczcić ten dzień w trudnych dla wszystkich okolicznościach, uczniowie mogli wykonać zdjęcie dowolnego elementu przyrody lub fotografię siebie samego z przyrodniczym elementem w tle. Wpłynęło wiele ciekawych prac, które świadczą o wrażliwości na piękno przyrody i są dowodem na fotoreporterskie oko.

Zapraszam do obejrzenia galerii  oraz głosowania na najciekawsze, Waszym zdaniem zdjęcie. Głosy należy oddawać za pośrednictwem dziennika elektronicznego.

Bogumiła Bączewska