Światowy Dzień Zdrowia – Dzień Pracownika Służby Zdrowia

7 kwietnia jak co roku przypada Światowy Dzień Zdrowia. Jest on obchodzony  w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Jego celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na problemy zdrowotne społeczeństw na całym świecie. W tym roku święto ma szczególny charakter – pracownicy służby zdrowia we wszystkich krajach walczą z pandemią koronawirusa, która stała się najważniejszą kwestią w obszarze zdrowia publicznego. Każdego roku motyw przewodni Światowego Dnia Zdrowia poświęcony jest innej tematyce, która podkreśla priorytetowy obszar problemów w obszarze zdrowia publicznego na świecie. W 2021 roku Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest pod hasłem :

„Budowanie sprawiedliwszego i zdrowszego świata”.

Nauczyciele wychowania fizycznego jak co roku zachęcają Was do zdrowego stylu życia.  W trudnym czasie pandemii  codzienna aktywność fizyczna i odpowiednia dieta są kluczem do zachowania zdrowia.

Grażyna Dziadkowiec-Kublik