Światowy Dzień Tabliczki mnożenia w edukacji wczesnoszkolnej

Światowy Dzień Tabliczki mnożenia w edukacji wczesnoszkolnej.

Święto tabliczki mnożenia, to tak naprawdę szeroko prowadzona akcja edukacyjna, do której przyłączają się szkoły z całego świata. Również uczniowie klas II i III naszej szkoły bardzo chętnie włączyli się w jej obchody. Z zapałem wkroczyli do tej zabawowej formy nauczania- uczenia się matematyki w przyjemny, niecodzienny sposób.

W piątek na szkolnych korytarzach pojawiły się plakaty zachęcające do udziału w akcji oraz kolorowe rysunki przypominające tabliczkę mnożenia. Tego dnia była już ona obecna wszędzie. Podczas lekcji uczniowie rozwiązywali szereg zadań, łamigłówek dotyczących mnożenia. Kolorowali zakodowane obrazki, grali w gry „ja mam, kto ma” oraz „domino matematyczne”.