Spotkanie z policjantami i strażakami

Spotkanie z policjantami i strażakami

Ostatni tydzień roku szkolnego w naszej świetlicy przebiegał pod hasłem „Bezpieczne wakacje”. W czwartek odwiedzili nas strażacy i policjanci.

Pani policjantka przypomniała uczniom zasady bezpiecznego zachowania się podczas letniego wypoczynku. Opowiadała o bezpieczeństwie na drodze, podczas zabaw na powietrzu, nad wodą i w górach. Uczniowie dowiedzieli się również, jak należy postąpić, gdy potrzebujemy pomocy, w jaki sposób reagować w sytuacjach zagrożenia. Uwieńczeniem spotkania z policjantami była możliwość obejrzenia z bliska radiowozu i wykonywanie pamiątkowych fotografii na motocyklu policyjnym.

O bezpieczeństwie w okresie wakacyjnym opowiadali również obecni na spotkaniu strażacy. Uczniowie wzięli udział w pokazie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a następnie zobaczyli wóz strażacki i elementy jego wyposażenia.

To były bardzo ciekawe zajęcia. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć i pamiętajmy o bezpieczeństwie podczas wakacji.

nauczyciele świetlicy