Spotkanie z górnikiem w klasie 3e

4 grudnia obchodzimy święto wszystkich górników. Z tej okazji w naszej klasie gościliśmy rodziców naszego kolegi Panią Natalię i Pana Macieja Maciejewskich. Dzięki ich uprzejmości mogliśmy obejrzeć przygotowaną prezentację dotyczącą pracy w kopalni, eksponaty przyniesione przez naszych gości – rudy miedzi oraz bryły soli. Mogliśmy założyć na siebie niektóre elementy wyposażenia górnika, który zjeżdża klatką na dół do kopalni takie jak aparat ucieczkowy, kamizelkę oraz lampę. Wspólnie stwierdziliśmy, że jest to bardzo trudny zawód, ale niektórzy byli chętni pójść do takiej pracy za kilkanaście lat. Pan Maciej odpowiedział na wszystkie dodatkowe pytania i szczegółowo opowiedział nam o kadrach filmu, który wspólnie obejrzeliśmy. Na koniec czekała na nas miła, słodka niespodzianka. Dziękujemy za miło spędzony czas, a wszystkim naszym bliskim, którzy pracują w kopalni  życzymy przede wszystkim bezpiecznej pracy.

Julita Wójcik