Ślubowanie klas I

Ślubowanie

9 listopada 2022 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. Ślubowanie i pasowanie na ucznia to podniosłe i ważne wydarzenie w naszym szkolnym kalendarzu imprez. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. W tym dniu  dzieci oficjalnie przyjęte zostały do grona uczniów szkoły. Ślubowanie poprowadzili uczniowie klasy III.  Podczas uroczystości pierwszoklasiści mieli wykonany test przez A. Einsteina, M. Kopernika i A. Mickiewicza, który zdali rewelacyjnie. Pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez Dyrektora Szkoły Ernesta Kłóska, Wicedyrektor Annę Adamowicz i Wicedyrektora Piotra Lenorta. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały  być dobrymi uczniami i Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę i klasę, zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.