Sejmik ekologiczny-spotkanie miłośników zwierząt

Sejmik ekologiczny

7 czerwca 2023r. odbył się w naszej szkole Sejmik Ekologiczny. Honorowym gościem był Pan Tomasz Kamiński- strażak , który przyszedł wraz ze swoim pracującym psem rasy owczarek belgijski. Uczniowie poznali wiele cennych informacji oraz ciekawostek związanych z współpracą psów i ludzi. Mieli też okazję zadawać nurtujące ich pytania.

Podczas uroczystości przedstawiono inscenizację o ekologicznej  tematyce pt.,,Zacznij od siebie”oraz  recytowano wzruszające wiersze. Nasi uczniowie osobiście lub poprzez krótkie filmy pochwalili się swoimi przyjaciółmi, a wśród nich były : psy, koty , patyczaki, żółwie, świnki morskie,ślimaki  oraz papugi.

Sejmik  dostarczył niesamowitych wrażeń i emocji, przypomniał o szacunku wobec wszystkich istot żywych , a jego istotny przekaz był jasny  :

,,Stosunek do zwierząt świadczy o naszej kulturze”.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom , szczególnie uczniom z klasy 6A, 6B, 5E .

Organizatorzy : Dorota Stankunowicz i Emilia Warmowska .

 

                                                     D.Stankunowicz