Relacja z Tygodnia Bibliotek 2022

Tydzień Bibliotek

Zgodnie z obietnicą zamieszczamy krótką relację z obchodów Tygodnia Bibliotek w naszej szkole. Święto rozpoczęliśmy od przygotowania gazetki okolicznościowej oraz wystawy „Oni także byli bibliotekarzami”. Nasi czytelnicy mogli zobaczyć portrety znanych i ciekawych osób (przedstawicieli różnych zawodów), które zdobyły wykształcenie bibliotekarskie i w pewnym okresie swojego życia pracowały w bibliotece. Na specjalnej wystawie zaprezentowaliśmy także piękne laurki wykonane przez naszych uczniów. Dla wszystkich chętnych przygotowaliśmy kolorowanki oraz cykl zajęć plastycznych „Moja biblioteka”. Uczniowie rozwijali swoją wyobraźnię i kreatywność podczas tworzenia plakatów pt. „Jak wyobrażam sobie bibliotekę za 100 lat”. Wszyscy czytelnicy mogli również wziąć w błyskawicznych konkursach wiedzy „Zawody bohaterów naszych lektur”. Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z tego wyjątkowego tygodnia.