Przedszkolaki w SP3

Początek tygodnia minął nam bardzo przyjemnie. Mieliśmy okazję gościć naszych młodszych kolegów i koleżanki z pobliskich przedszkoli: PP 17, PP 21 i Przedszkola Niepublicznego Kubuś Puchatek. Dzieci uczestniczyły w zajęciach warsztatowo-językowych prowadzonych przez Panią Sandrę Piotrowską-Zdyb i uczniów klasy 2b. Tematem przewodnim był zbliżający się wielkimi krokami Dzień św. Patryka, patrona Irlandii. Na początku dzieci zostały wtajemniczone w legendę o Patryku, poznały symbole Irlandii, następnie obejrzały bajkę o niesfornym Leprechaunie, który ukrył garnek pełen złota, wykonały prace plastyczne przedstawiające skrzata, a oprócz tego miały okazję wykonać zadania na macie do kodowania. Na koniec dzieci wraz z Panią kierownik świetlicy, Panią Beatą Golunkiewicz, zwiedziły naszą szkołę, która już za kilka miesięcy będzie również ich szkołą. Atrakcji było bez liku, a nasi mali goście wyszli z uśmiechami na swoich twarzach i słodkim podarunkiem w dłoniach.