Projekt „Baczyński” – podsumowanie działań w roku szkolnym 2020/2021

Projekt "Baczyński"

Drodzy Czytelnicy!

Zakończyły się nasze tegoroczne działania związane z realizacją ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Baczyński”. Oprócz lekcji języka polskiego poświęconych poecie, artykułów na naszej stronie i materiałów przygotowanych dla Was przez nauczycieli (gazetki, filmy), zrealizowano również kilka interesujących zadań projektowych.

Tydzień temu informowałyśmy Was o wynikach szkolnego konkursu czytelniczo – plastycznego „Zainspiruj się poetą” oraz pięknych pracach przygotowanych przez uczniów. Dziś chciałybyśmy napisać o innych ciekawych materiałach, które dostarczyliście do naszej biblioteki.

Lapbooki o życiu i twórczości Krzysztofa Kamila Baczyńskiego przygotowali:

Maja Kruk – kl. 5a
Maja Kopaniecka – kl. 6a
Maciej Kozdroń – kl. 7a
Szymon Kozdroń – kl. 7a

Portret poety naszkicowała Dorota Łojko z kl. 7b.

Nagranie recytacji wiersza pt. „Bez imienia” nadesłał do nas Jakub Pilewski z kl. 5a.

Gratulujemy wszystkim autorom i dziękujemy za zaangażowanie.  Wszyscy wymienieni uczniowie otrzymują od nas nagrody książkowe. Nadesłane prace będą zaprezentowane na specjalnej wystawie w przyszłym roku szkolnym. W przyszłym roku zaprosimy Was również do realizacji kolejnych działań w ramach projektu „Baczyński”.