Projekt „Baczyński” – nowe informacje

Projekt "Baczyński"

Drodzy Czytelnicy!

Zapraszamy Was do obejrzenia wystawy dotyczącej życia i twórczości Krzysztofa Kamila Baczyńskiego przygotowanej przez nauczycieli bibliotekarzy. Wystawa zrealizowana została w związku z udziałem naszej szkoły w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Baczyński”. Możecie ją obejrzeć na holu niedaleko sekretariatu. Na kolejnych tablicach zobaczycie:

– krótką notkę biograficzną oraz najbardziej znane cytaty z wierszy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego,

– zdjęcia i ciekawostki dotyczące biografii poety,

– zdjęcia i ciekawostki dotyczące twórczości literackiej i plastycznej Baczyńskiego,

– wybrane przykłady upamiętnienia poety przez współczesnych.

Informujemy, że 30 listopada biblioteka szkolna organizuje konkurs dla klas 7 i 8 dotyczący życia i twórczości Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Zgłoszenia przyjmują nauczyciele języka polskiego. Mamy nadzieję, iż nasza wystawa pomoże Wam utrwalić i usystematyzować wiadomości oraz rozbudzi Wasze zainteresowanie twórczością poety.