Pogadanki profilaktyczne  funkcjonariuszek policji

Pogadanki profilaktyczne  funkcjonariuszek policji

8 października w szkole gościły funkcjonariuszki policji, które przeprowadziły pogadanki z uczniami  klas starszych. Tematem przewodnim była odpowiedzialność prawna nieletnich wobec przemocy rówieśników, cyberprzemocy, a także niebezpieczeństwa związane z zażywaniem środków psychoaktywnych.

Omówione zostały konsekwencje zachowań agresywnych w stosunku do swoich rówieśników, za niszczenie mienia prywatnego i społecznego, a także cyberprzemocy, narkomanii, picia alkoholu, palenia papierosów i e-papierosów. Wspomniano również

o rozważnym zamieszczaniu wszelkich informacji, czy fotografii na portalach internetowych. Policjantki podkreślały, że przewidziana jest odpowiedzialność prawna za używanie słów wulgarnych w miejscach publicznych, a nawet za uporczywe przeszkadzanie w lekcjach i wagarowanie.

Dziękujemy za spotkanieJ

mł.asp.Monice Ancygier-Szczepańskiej

sierż.szt. Emilii Regule i Emilii Molisak.

 

 

Anna Kowalska