Podsumowanie realizacji projektu „Baczyński” w szkole

Projekt "Baczyński"

Powoli dobiega końca nasza praca nad realizacją w szkole ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Baczyński”. Pracowaliśmy nad nim od kwietnia do grudnia 2021 roku. W ramach realizacji projektu zrealizowano szereg działań. Biblioteka szkolna przygotowała kilka wystaw i gazetek okolicznościowych. Uczniowie mogli  zobaczyć i przeczytać:

– informacje na temat projektu,

– najpiękniejsze cytaty z wierszy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego,

– prezentacje wybranych utworów i tomików poetyckich,

– prezentacje obrazów i grafik Baczyńskiego,

– ciekawostki na temat życia i twórczości poety,

– informacje na temat upamiętnienia Baczyńskiego przez współczesnych,

– wystawy pokonkursowe

Zrealizowaliśmy również dwa konkursy:

– konkurs czytelniczo – plastyczny „Zainspiruj się poetą” (we współpracy z nauczycielami plastyki),

– konkurs wiedzy o życiu i twórczości Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Uczeń klasy 6a Jakub Pilewski przygotował i nagrał dla nas piękną recytację wiersza pt. „Bez imienia”.

Kolejne etapy realizacji projektu prezentowane były  na stronie internetowej szkoły w naszej zakładce e-Biblioteka. Zaprezentowaliśmy Wam także najciekawsze serwisy internetowe poświęcone poecie.

Działania biblioteki wsparł pan Piotr Tadajewski, który nagrał dla nas krótki film poświęcony życiu i twórczości K.K.Baczyńskiego oraz przygotował podkład muzyczno – filmowy do recytacji.

Do biblioteki wpływały również prace przygotowywane w ramach projektów realizowanych na lekcjach języka polskiego.  Były to piękne portrety Baczyńskiego, lapbooki, albumy, plakaty  oraz prace przestrzenne.  Nauczyciele języka polskiego przeprowadzili lekcje poświęcone poecie i jego twórczości. Uczniowie najstarszych klas czytali i omawiali najpiękniejsze wiersze Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Nauczyciele historii rozmawiali z uczniami na temat udziału poety w Powstaniu Warszawskim. Zadanie to realizowano w korelacji z projektem historycznym „BohaterON”.

Dziękujemy serdecznie wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom zaangażowanym w realizację projektu „Baczyński” w naszej szkole.

Efekty działań zrealizowanych w ramach projektu „Baczyński” można zobaczyć na specjalnej wystawie prezentującej najciekawsze prace uczniów. Wystawa od ubiegłego tygodnia prezentowana jest na holu przed biblioteką i będzie można ją obejrzeć jeszcze po Nowym Roku.  Zapraszamy!