Podsumowanie Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych

W październiku po raz kolejny świętowaliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych – święto ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego w 1999 roku.  Początkowo obchodzone było przez  jeden dzień, a od 2008 roku przez cały październik. Święto ma na celu zwrócenie uwagi na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych wśród uczniów.

Nasza biblioteka w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych przygotowała dla Was następujące działania:

– gazetka okolicznościowa na temat święta,

– wystawa „Oni także byli kiedyś bibliotekarzami”

– akcja czytelnicza – „Cytaty o bibliotece” (część działań zrealizowanych online),

– konkurs plastyczny dla klas I-V „Bohaterowie naszych bajek” we współpracy z biblioteką Klubu Batalionowego w Głogowie,

– konkurs fotograficzny dla klas 4-8  „Z książką Ci do twarzy, czyli sleeveface w bibliotece” połączony z mini wystawką przykładowych prac wykonanych techniką sleeveface,

– gra online „W bibliotece – ukryte słowa”

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i zaangażowanie we wszystkich proponowanych przez nas działaniach.

Dzisiaj chciałybyśmy ogłosić wyniki konkursu fotograficznego „Z książką Ci do twarzy, czyli sleeveface w bibliotece”. Miło nam poinformować, że laureatami konkursu zostali:

Nikola Pośnik – kl. 7d

Krzysztof Porębski – kl. 7f

Barbara Czekaj – kl. 8c

Aleksandra Rozbejko – kl. 8c

Amelia Szymańska – kl. 8c

Wyróżnienie otrzymuje Jakub Pilewski – kl. 5a

Ze względu na duże zainteresowanie konkursem wśród uczniów klas 1-3, postanowiłyśmy zaprosić ich również do udziału. Laureatami w grupie klas młodszych zostali:

Emilia Lewicka – kl. 1b

Lena Łuczyńska – kl. 2b

Laura Łukawska – kl. 2d

Informujemy również, że ze względu na aktualną sytuację epidemiczną, rozstrzygnięcie konkursu „Bohaterowie naszych bajek” nastąpi w późniejszym terminie.

Wszystkie nagrodzone prace będzie można obejrzeć w bibliotece po powrocie do szkoły. Mamy nadzieję, że nastąpi to szybko.