Podsumowanie Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych

Tegoroczne obchody MIĘDZYNARODOWEGO MIESIĄCA BIBLIOTEK SZKOLNYCH odbywały się pod hasłem „Biblioteka szkolna: Moje szczęśliwe miejsce, w którym kwitnie kreatywność i wyobraźnia”.

Nasza biblioteka, jak każdego roku, zorganizowała dla uczniów szereg różnorodnych działań. Były wśród nich lekcje poświęcone genezie i historii święta, gazetki okolicznościowe, kolorowanki i zagadki dla najmłodszych czytelników oraz prezentacje najciekawszych książek dostępnych w bibliotece.

Uczniowie uzdolnieni literacko rozwijali swoją wyobraźnię podczas Warsztatów Literackich „Poezja nie gryzie” zorganizowanych w ramach trwających w październiku Głogowskich Konfrontacji Literackich. Zajęcia odbywały się w filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej. Pod czujnym okiem poetek: Anny Nawrockiej, Joanny Małoszczyk, Krystyny Sławińskiej oraz  Małgorzaty Jędrzejewskiej , uczestniczek 29 Głogowskich Konfrontacji Literackich, nasi uczniowie stworzyli bardzo ciekawe i kreatywne prace.

Zajęcia w ramach bibliotecznego święta przeciągnęły się aż do pierwszych dni listopada. Zwieńczeniem obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych było zorganizowanie dwóch konkursów plastycznych.
Oto lista laureatów:

– konkurs plastyczny dla klas 1-3 – „Moja biblioteka za 100 lat”

I miejsce
Igor Małoszczyk – kl. 3a

Jagoda Szymańska – kl. 2d
Marcel Durał – kl. 2d

II miejsce
Magdalena Lesiuk – kl. 3a
Zofia Kloc – kl. 1a
Michał Krupa – kl. 1d
Julia Machaj – kl. 2d

III miejsce
Amelia Surdyk – kl. 1b
Iga Janiszewska – kl. 2d

Wyróżnienie
Wiktor Warzybok – kl. 3a

– konkurs plastyczny dla klas 4-8  – „Zainspiruj się poetą. Wisława Szymborska”

I miejsce
Magdalena Grochała – kl. 7d
Liza Kucharska – kl. 5c

II miejsce
Antoni Kloc – kl. 5a

III miejsce
Iga Wójcik – kl. 7c

Gratulujemy nagrodzonym uczniom i dziękujemy wszystkim zaangażowanym w obchody naszego święta. Zapraszamy do obejrzenia galerii fotografii.

Nauczyciele bibliotekarze