Podsumowanie Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych

W październiku biblioteki szkolne na całym świecie obchodziły Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.  Święto w tym roku przebiegało pod hasłem „Baśnie i legendy z całego świata”. Nasza biblioteka z tej okazji przygotowała dla Was szereg ciekawych działań: wystawy i gazetki okolicznościowe, akcje czytelnicze oraz konkursy. Na holu przed biblioteką można było obejrzeć gazetkę tematyczną oraz galerię baśniowych pluszaków.  Najmłodsi czytelnicy ochoczo malowali kolorowanki z postaciami z bajek i rozwiązywali bajkowe zagadki.

Wychowawcy klas 1-3, nauczyciele wspomagający oraz nauczyciele świetlicy podczas zajęć z dziećmi organizowali bajkowe zajęcia plastyczne i muzyczne. Uczniowie wykonywali ilustracje do wybranych baśni, przygotowywali bajkowe stroje i nakrycia głowy oraz śpiewali piosenki z ulubionych bajek. W klasach i na świetlicy odbywało się głośne czytanie. Bajki czytali nie tylko nauczyciele, ale również starsze koleżanki.

Obchodziliśmy również urodziny Kubusia Puchatka i poznawaliśmy najciekawsze cytaty z książek A.A.Milne.  Chętni uczniowie wykonywali z papieru sylwetki Kubusia Puchatka i jego przyjaciół.

Biblioteka zorganizowała dla uczniów aż trzy konkursy. Poznajcie laureatów:

 

„Baśnie, bajki, bajeczki” – konkurs czytelniczo – plastyczny dla klas 1

I miejsce 

Igor Jamroszczyk – kl. 1a

II miejsce

Magdalena Lesiuk – kl. 1a

III miejsce 

Zofia Łobodzińska – kl. 1a
Zuzanna Wójcik – kl. 1d

Wyróżnienia:

Wiktoria Narowska – kl. 1c
Alicja Szymajda – kl. 1b
Alicja Szlendak – kl. 1b

 

„Bohaterowie baśni i legend z całego świata” – konkurs czytelniczo – plastyczny dla klas 4-8  

I miejsce

Hanna Mituła – kl. 6a
Zuzanna Murcha – kl. 5c

II miejsce

Hanna Kociucka – kl. 4d
Lena Berlik – kl. 4c

III miejsce

Nicola Susfał – kl. 6a
Julia Kałużny – kl. 7d
Maksymilian Jaszczak – kl. 5a

Wyróżnienie

Oliwia Wawro – kl. 4b

 

Szkolny Festiwal Bajkowej Piosenki – konkurs muzyczny dla klas 1-3

I miejsce

trio z kl. 3a:
Nina Baniecka
Aleksandra Białota
Wiktoria Krawczyk – Karwowska

II miejsce

duet z kl. 3b:
Lena Łuczyńska
Wiktoria Płaczek

duet z kl. 1d:
Alicja Błażejewska
Miłosz Lasia

III miejsce – nie przyznano

 

Obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych zakończono akcją czytelniczą „Jesteśmy bohaterami baśni, bajek i legend z całego świata” zorganizowaną 5 listopada z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek (pisałyśmy o tym wczoraj).

Święto biblioteki było doskonałą okazją do zaproszenia naszych uczniów do świata książki. Wszystkim, którzy pomogli nam w tych działaniach serdecznie dziękujemy .

 

Nauczyciele bibliotekarze