PODSUMOWANIE FESTYNU CHARYTATYWNEGO NA RZECZ FILIPA DOMAGAŁY

Za nami pracowita, ale jakże owocna sobota. Na boiskach szkolnych, 11 września, odbył się Festyn Charytatywny na rzecz naszego ucznia i wychowanka Filipa Domagały, który zmaga się z ostrą białaczką szpikową, pod patronatem Prezydenta Miasta Głogowa. We współpracy z Przedszkolem Publicznym nr 17, którego absolwentem jest Filip  oraz z Głogowskim Stowarzyszeniem ,,Otwarte Drzwi ‘’ i lokalnymi przedsiębiorcami udało się nam przygotować wiele atrakcji, zarówno dla młodszych, jak i starszych uczestników festynu. Można było skorzystać z bazy artystycznej, gdzie malowano farbami po folii, kredą, wykonywano piękne zdobiące twarze malowidła, kolorowe, papierowe latawce, czy torebki ekologiczne. Przygotowana była również baza sportowa z licznymi konkurencjami, trampolinami, ścianką wspinaczkową i dmuchańcami. Na tych, których dopadło pragnienie lub głód, czekała baza gastronomiczna z wodą pitną, kiełbaskami, pajdą chleba ze smalcem i ogórkiem, a także pysznymi wypiekami i watą cukrową. Oprócz tego podczas imprezy można było skorzystać z loterii fantowej, animacji przy muzyce, zobaczyć pokazy Straży Pożarnej, Ratowników Górniczych, a także motocyklistów. Atrakcji tego dnia było wiele, a zwieńczeniem festynu miała być licytacja. Mimo deszczu nie zabrakło chętnych, którzy z wielkim zaangażowaniem licytowali kolejne atrakcyjne fanty. Podczas imprezy udało nam się zgromadzić zdumiewającą sumę 10 264,10zł, a oprócz tego pozyskaliśmy darczyńcę, który wspomógł konto Stowarzyszenia kwotą 1000zł. Cały dochód przeznaczony został na dalsze leczenie i rehabilitację Filipa.

Serdecznie dziękujemy:

• uczniom, przedszkolakom, ich rodzicom i opiekunom za zaangażowanie i chęć niesienia pomocy,
  • nauczycielom i obsłudze za organizację i poświęcony czas,
  • lokalnym przedsiębiorcom za okazane serca i przekazane dary, a także moc atrakcji.

Dyrekcja i opiekunowie Mini Samorządu Uczniowskiego