Podsumowanie akcji charytatywnych w naszej szkole

W związku z sytuacją panującą za naszą wschodnią granicą i potrzebami uchodźców z Ukrainy coraz liczniej napływającymi również na teren naszego miasta, podjęliśmy się zbiórki żywność długoterminowej, produktów chemicznych, artykułów dla dzieci, opatrunków i leków, a także przyborów szkolnych i ubrań. Dodatkowo zorganizowaliśmy również kiermasz ciast i słodkości, z którego dochód został przeznaczony do Głogowskiego Stowarzyszenia „Otwarte Drzwi”. Zbiórkę publiczną o nr 2022/660/OR wsparliśmy kwotą 4431, 14 zł.

Mimo, iż w ostatnim czasie skupiliśmy się na pomocy rodzinom ukraińskim, nie zapomnieliśmy również o wsparciu naszego kolegi i ucznia, Filipa Domagały, który nadal walczy o zdrowie i małymi krokami pokonuje białaczkę szpikową, z którą zmaga się od jakiegoś czasu. Dla naszego Filipka zorganizowano kiermasz wielkanocny, podczas którego można było zakupić słodkości, kartki, czy palmy i stroiki, a także inne ozdoby świąteczne. Jak zwykle akcja cieszyła się ogromnym powodzeniem. Uczniowie szkoły chętnie wrzucali datki do puszki. Dzięki ogromnym sercom naszej społeczności udało się nam zebrać 4105,49zł.

Serdecznie dziękujemy za ogromne wsparcie i zapraszamy do dalszego wsparcia.

Dyrekcja i Nauczyciele SP3.