Pierwsza pomoc przedmedyczna

Pierwsza pomoc przedmedyczna

Zbliżają się wakacje, a więc okres wyjazdów i beztroskiej zabawy na świeżym powietrzu. Aby wypoczynek nad wodą, w górach czy też na placu zabaw w pobliżu domu był radosny i udany, należy zwrócić szczególną uwagę na przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Z tej też okazji, dzieci z klas I poznały zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie szkolili się, jak rozpoznawać stan poszkodowanego, układać osobę nieprzytomną w pozycji bocznej ustalonej oraz wykonywać resuscytację krążeniowo-oddechową. Dzieci uczyły się również wzywać specjalistyczną pomoc. Wszystkie powyższe czynności odbyły się w reżimie sanitarnym, przy zachowaniu wszelkich procedur i zasad bezpieczeństwa obowiązujących w dobie pandemii COVID-19.  Jak wiadomo, życie i zdrowie ludzkie są bezcenne, dlatego każdy z nas powinien znać zasady udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia.

Kamila Płaziak