Pasowanie na czytelnika

Pasowanie na czytelnika

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów klas pierwszych w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Uroczystości te odbyły się w naszej szkole na przełomie stycznia i lutego. Ich głównym celem było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Przed złożeniem przyrzeczenia uczniowie musieli wykazać się znajomością bajek i bajkowych postaci. Poradzili sobie z tym doskonale. Usłyszeli również prośby książki oraz poznali księgozbiór i regulamin biblioteki. Następnie złożyli przysięgę i za pomocą zakładki zostali pasowani na czytelnika.

Dla upamiętnienia tej uroczystości wszystkie klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy. Uczniowie również otrzymali piękne prezenty. Obdarowani zostali zakładkami do książek, odblaskami oraz wyprawkami czytelniczymi dla klas pierwszych.

Zapraszamy na krótką fotorelację z uroczystości.