Paradoksy i sofizmaty logiczne, czyli błędne rozumowania w matematyce

W piątek 31.03 32-osobowa grupa ósmoklasistów z naszej szkoły wzięła udział w wykładzie  „Paradoksy i sofizmaty logiczne, czyli błędne rozumowania w matematyce” w Instytucie Matematyki Uniwersytetu Wrocławskiego. Wykład i warsztaty: „Zadania z błyskiem” i „Zagadnienie równego podziału” poprowadziła mgr Małgorzata Mikołajczyk.  Było to pierwsze z cyklu trzech spotkań w ramach realizacji projektu: „Miasto Głogów wspiera uczniów szkół podstawowych, w którym bierze udział 130 uczniów czterech szkół podstawowych: SP 2, SP 3, SP 13 i SP 14.

Dodatkową atrakcją było zwiedzanie wrocławskiego ogrodu zoologicznego i Afrykarium.

Czas we Wrocławiu spędziliśmy ciekawie i miło.

Opiekunowie projektu: Justyna Drzazga Kołodziej,  Małgorzata Leja.