„Niezbędnik podróżnika”

W czwartek 27.04.2023 w naszej szkole, odbył się Powiatowy Konkurs Geograficzny„Niezbędnik podróżnika”,którego organizatorami była PCPPPiDN w Głogowie i Szkoła Podstawowa Nr 3w Głogowie, opierał się on na zasadach matematycznego konkursu Nabój.

Celemkonkursu było rozwijanie zainteresowań geograficznych i wspieranie uzdolnień uczniów klas V i VI . Uczniowie wykonywali zadania drużynowo i wykazali się bardzo dużą wiedząi umiejętnościami m.in. w obliczaniu czasu słonecznego i miejscowego, zamianie skali, odczytywaniu map poziomicowych i wielu innych.  Nasza szkoła na 10 drużyn zajęła 3 miejsce, reprezentowali nas:

Oliwia Krakowiak z kl. VI c, Filip Osiecki z kl.VI b i Mateusz Pietrzak z kl. VI b, przygotowywała ich Urszula Hordyk.

GRATULUJEMY!!!