„NIEBIESKI MARSZ- razem dla Autyzmu” pod patronatem Prezydenta Miasta Głogowa

Niebieski Marsz

Z okazji  Światowego Dnia Autyzmu ulicami Głogowa przeszedł „Niebieski Marsz” aby zwrócić uwagę społeczeństwa naszego miasta na potrzeby i problemy osób dotkniętych autyzmem oraz propagowanie wiedzy o tym zaburzeniu. Z naszej szkoły udział w marszu brała klasa 3a. Uczestnicy przemarszu przeszli głównymi ulicami miasta pod Ratusz, aby w ten sposób okazać wsparcie dzieciom chorym na autyzm oraz ich rodzinom. Po dodarciu na miejsce uczestników przywitał Prezydent Rafael Rokaszewicz. Dzieci z SP 12 wykonały piękny układ taneczny, a na zakończenie odbyły się „Niebieskie Igrzyska”, gdzie wytypowane  dzieci ze wszystkich zgromadzonych placówek brały udział w różnych konkurencjach sportowych.

Agnieszka Małek-Foksowicz, Monika Gil, Maryla Gut