Nasze propozycje na weekend

Weekend z książką

Dzisiaj zapraszamy wszystkie dzieci na ciekawe wydarzenie, jakim jest przedstawienie online „Magiczny płatek śniegu” w wykonaniu Teatru Dur-Moll. Transmisja odbędzie się o godz. 17.00 na kanale Biblioteki im. Jana Pawła II w Dzielnicy Rembertów  miasta stołecznego Warszawy.

Czas wolny od nauki  możemy również spędzić z ciekawą książką. Na pewno znajdziecie ich kilka w Waszych domowych biblioteczkach. Napiszcie nam, jakie książki lubicie czytać najbardziej (nasz e-mail: biblio.sp3@wp.pl). Może powstanie artykuł na ten temat?

W ten weekend w Polsce obchodzony jest również ciekawy zwyczaj – andrzejki. To wieczór wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada, czyli w wigilię świętego Andrzeja.  Zwyczaj ten kojarzy się nam głównie z  przelewaniem wosku przez dziurkę od klucza, przebijaniem szpilką serca z imionami, ustawianiem butów jeden za drugim w kierunku drzwi lub obieraniem jabłka ze skórki. Na początku andrzejki były traktowane bardzo poważnie, był to wieczór wróżb i magii przeznaczony dla niezamężnych dziewcząt. Kawalerowie obchodzili z kolei swój odpowiednik andrzejek – katarzynki (pisałyśmy o tym 24 listopada). Obecnie jest to jedna z najbardziej popularnych w Polsce tradycyjnych okazji do wesołych zabaw z przymrużeniem oka i spotkań ze znajomymi przed rozpoczynającym się adwentem.

Mamy nadzieję, że weekend spędzicie w miłej, rodzinnej atmosferze, czego Wam serdecznie życzymy.