NASI UCZNIOWIE WICEMISTRZAMI EUROPY!

Barbara Wiśniewska i Przemysław Ćmachowskiz klasy 8c okazali się doskonałymi matematykami i zajęli II miejsce w Europie.

W finale europejskim konkursu European Money Quiz, który odbył się w Brukseli 15 maja wzięło udział 28 drużyn reprezentujących 28 krajów z Europy. Pierwsze miejsce przypadło Grecji, drugie właśnie Polsce, zaś trzecie miejsce zajęła drużyna z Portugalii.

Nasi uczniowie dowiedli, że znają się finansach, ekonomii, przedsiębiorczości, cyberbezpieczeństwie i doskonale szacują. Wykazali się ogromną wiedzą finansową i bankową, której może im pozazdrościć nie jeden dorosły. Doskonale poradzili sobie z wszystkimi pytaniami matematycznymi zawierającymi procent składany, świetnie szacowali. Wiedzieli wszystko o historii pieniądza, o giełdzie, rynku finansowym, oszczędzani i inwestowaniu. Warto dodać, że uczniowie posiadają wiedzę wychodząca poza program nauczania.

Za drugie miejsce w Europie, otrzymali dla szkoły nagrodę pieniężną, wysokości 2000 euro.

Do konkursu przygotowywała ich nauczycielka matematyki Joanna Potera.

 

Organizatorem Konkursu w Polsce jest Warszawski Instytut Bankowości we współpracy ze Związkiem Banków Polskich.

 

Uczniom, oraz koordynatorowi konkursu Pani Joannie Potera ogromnie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Joanna Potera