Nasi uczniowie są najlepsi w Polsce!

Europejski Quiz Finansowy

Od sześciu lat z wieloma sukcesami bierzemy udział w konkursie finansowym „Europejski Quiz Finansowy”.

Dnia 29.03.2023r. odbył się kolejny ogólnopolski finał tego konkursu.

Przemysław Ćmachowski i Barbara Wiśniewska z naszej szkoły bezbłędnie i najszybciej rozwiązali finałowy test Europejskiego Quizu Finansowego organizowanego dla 15-letnich uczniów przez Warszawski Instytut Bankowości i Związek Banków Polskich.

Europejski Quiz Finansowy to konkurs edukacyjny z zakresu finansów i bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni. Celem projektu jest wzbudzenie zainteresowania uczniów tematyką ekonomiczną, upowszechnianie wiedzy na temat finansów oraz systemu bankowego w Polsce, poznanie i utrwalanie zasad dotyczących bezpiecznego zachowania w cyberprzestrzeni, a także kształtowanie postawy przedsiębiorczości.

W nagrodę uczniowie wraz ze swoją opiekunką – panią Joanną Poterą udadzą się do Brukseli, aby wziąć udział w szóstym europejskim finale organizowanym przez Europejską Federację Bankową i krajowe asocjacje bankowe z całej Europy.

W rywalizacji ogólnopolskiej na etapie szkolnym udział wzięło ponad 5450 uczniów z całego kraju. To już drugie w historii krajowe zwycięstwo uczniów naszej szkoły! W 2018 roku podopieczni pani Joanny Potery – Paweł Rozbejko i Emilian Ptak – wygrali także w pierwszym European Money Quiz, zdobywając tytuł mistrzów Europy i 3 000 euro dla swojej szkoły.

Trzymamy kciuki za powtórzenie sukcesu starszych kolegów przez Przemysława i Barbarę .