Mistrzostwa Głogowa w Pływaniu dzieci klas 0-IV.

Mistrzostwa Głogowa w Pływaniu dzieci klas 0-IV.

Dnia 31 maja 2022r. w Szkole Podstawowej nr 10 zostały zorganizowane Otwarte Mistrzostwa Głogowa w Pływaniu dzieci klas 0-IV przez MKS Piast Głogów – Sekcję Pływacką.
Po przerwie spowodowanej pandemią, uczniowie wykazali ogromną chęć w wystartowaniu w konkursie, aby zaprezentować swoje dotychczas zdobyte umiejętności oraz reprezentować szkołę, w której na co dzień się uczą. Już od samego rana przybywało mnóstwo dzieci wraz z nauczycielami, rodzicami, dziadkami czy też trenerami właśnie z tej dziedziny. Wszyscy mogli podziwiać zaciętą rywalizację pomiędzy uczestnikami, obserwując sytuacje z trybun basenowych, dopingując różnymi hasłami, wykrzykując imiona zawodników.
Czas spędzony na Mistrzostwach to czas obserwacji innych na torze basenowym, wyczekiwania na swoją kolej w określonym stylu pływania oraz serii, do których uczestnicy zostali zapisani. Emocje towarzyszyły nam wszystkim, zarówno startującym jak i obserwującym. Rywalizacja była zacięta, a od sukcesu, wielu uczniów dzieliły dosłownie ułamki sekund.
Z tego miejsca pragniemy podziękować wszystkim reprezentantom i reprezentantkom naszej szkoły za udział w wydarzeniu oraz serdecznie pogratulować kolejny raz Adamowi Karpikowi, uczniowi klasy IIIB za zajęcie wspaniałego, II miejsca na dystansie 50m stylem grzbietowym z czasem 0:52,77. Życzymy Wam, drodzy uczniowie dalszych sukcesów w zawodach i konkursach, w które tak chętnie się angażujecie.