Mikołajki w 3A

Mikołajki w 3a

Jak wszyscy wiedzą, 6 grudnia jest wyjątkową datą w kalendarzu. Tego dnia swoje święto obchodzi Mikołaj – postać znana wśród młodszych i starszych. Każdy stara się przez cały rok nie zawieść Mikołaja i oczekuje na przybycie tego niezwykłego gościa, który zostawia drobny prezent pod poduszką lub przy łóżku. Uczniowie klasy III a wyjątkowo spisali się w ubiegłym roku, dlatego też wspólnie otrzymali wspaniały prezent – bilety do teatru na spektakl pt. „Cyrk i Afryka w teatrze lotnika”. Przedstawienie okazało się bardzo wartościowe, ponieważ dzieci dowiedziały się jaką szkodę przynoszą zwierzętom ludzie, którzy zmuszają je do pracy w cyrku. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że należy chronić zwierzęta i pozwolić im żyć w ich naturalnym środowisku, a w cyrku na arenie chętniej zobaczą występy akrobatów, gimnastyków i clownów.

Wychowawca klasy,

Sandra Piotrowska – Zdyb