Miejska Inauguracja Roku Szkolnego 2022/2023

W czwartek, 1 września, w murach naszej „Trójki” odbyła się Miejska Inauguracja Roku Szkolnego 2022/2023. Pan dyrektor Ernest Kłósek powitał  poczty sztandarowe, prezydenta RafaelaRokaszewicza, , przedstawicielimagistratu i kuratorium oświaty, związkówzawodowych, instytucji wspierających wychowawczo głogowskie szkoły, parlamentarzystę głogowskiego, radnych, dyrektorówszkół i przedszkoli oraz rodziców, uczniów i nauczycieli.

Odśpiewano hymn państwowy, odbyto wzruszającą podróż zgodną  z kartką kalendarza i wydarzeniami z dnia 1 września 1939roku. Minutą ciszy uczczono pamięć dzieci, którym w tym dniu nie dane było pójść do szkoły.

Nie zabrakło wzruszeń i radosnej, ludowej przyśpiewki, promyka radości oraz  nadziei związanej z dumą i miłością do ziemi ojczystej. Uczniowie podczas spektaklu podkreślali ponadczasową wartość tradycji i obyczajów polskich.

Niech wszystkim przyświecają słowa pana prezydenta Rafaela Rokaszewicza:

Chciałabym, aby ten rok był rokiem życzliwości, szczególnej wrażliwości na drugiego człowieka.Niech każdy dzień w szkole będzie jak codzienna ciekawa przygoda. Szkoła to nie tylko nauka, więc życzę Wam prawdziwych przyjaźni i koleżeńskich więzi na długie lata. Bądźcie radośni i otwarci na świat! Drodzy nauczyciele i pracownicy oświaty! Życzę Wam satysfakcji z pracy z dziećmi oraz rozwijania swojej pedagogicznej pasji. Wszystkiego dobrego w nowym roku szkolnym.

 

W roku szkolnym 2022/2023 w 11 miejskich szkołach naukę pobierać będzie 4983 uczniów w 252 oddziałach.

 

W 14 miejskich przedszkolach jest 1840 dzieci w 87 oddziałach.

 

W tym roku szkolnym do głogowskich szkół chodzić będzie 227 uczniów z Ukrainy, a do miejskich przedszkoli zapisano 67 dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

Dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i udział w uroczystości wszystkim zaproszonym gościom.

Uczniowie biorący udział w gali:

Prowadzący: Zuzanna Murcha 6c, Mateusz Lewandowski 8a, Paweł Tomasik 8a

Pantomima:   Maja Łopata 6c, Oliwia Krakowiak 6c, Iga Nawrot 6c, Iga Wójcik 6c, Dorota Sulatycka 6c, Sandra Śron 6c, Patryk Guran 6c, Bartek Raczkowski 6c, Oliwier Dusza 6c, Jakub Skórski 6c

Skrzypek:      Kacper Filipek 6b

Gazeciarze:   Bartek Płaczek 3 c, Iga  Sznajder 4b

Solistki:         Lena Lasia 5c, Oliwia Juszczyk 4b, Natalia Sołtys  4b, Kamila Filipek2 e

Tancerze:      Marcelina Kruchowska 8a, Hanna Stach 8a, Hanna Kosik 8a, Malwina Korczak 8a, Antonina Radomska 8a, Maja Kopaniecka 8a, Kornelia Kierepka 8a, Natalia Budzińska 8a, Martyna Orłowska 8a, Oskar Luftmann   8a, Natan Ziomek  8b, Paweł  Karmazyn 8a

Malarki:      Oliwia  Krakowiak 6c, Iga Wójcik  6c, Martyna Burnos  8d, Natalia  Soja  8d

 

Uczniowie biorący udział w gali zasłużyli na najwyższe słowa uznania. To był wspaniały występ!

 

Reżyseria, scenariusz, choreografia i scenografia:

 

Tamara Chojnacka

Renata Kołodziej

Anna Kowalska

Aneta Skrobuła

Beata Hebda