Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych – odsłona pierwsza

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

W październiku biblioteki szkolne na całym świecie obchodziły Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Święto w tym roku przebiegało pod hasłem „Czytanie dla pokoju”.

W naszej bibliotece przez cały miesiąc odbywało się szereg ciekawych działań. A oto niektóre z nich:

–  gazetka okolicznościowa na temat historii i znaczenia święta oraz hasła tegorocznej edycji,

akcja „Serce dla Ukrainy” – biblioteka i jej otoczenie udekorowane zostały kolorowymi sercami w barwach polskich i ukraińskich flag; nauczyciele bibliotekarze pozyskali książki w języku ukraińskim, które już wkrótce zostaną włączone do księgozbioru i będą służyły czytelnikom,

spotkanie autorskie w Filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głogowie – spotkanie z poetkami Anną Nawrocką i Joanną Małoszczyk prowadzone przez Piotra Mosonia, zrealizowane w ramach XXVIII Głogowskich Konfrontacji Literackich,

– konkursy, o których więcej napiszemy w kolejnym poście.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji: