Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych – odsłona druga

Parada oszustów

Zgodnie z obietnicą, w kolejnym wpisie zamieszczamy relację z konkursów realizowanych w ramach miesiąca bibliotek. W tym roku mieliśmy dla Was trzy ciekawe propozycje:

 1. „Trivia – czyli sztuka przetrwania w krzyżowym ogniu pytań” – powiatowy konkurs wielozadaniowy realizowany przez Filię nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głogowie. Pytania konkursowe obejmowały podstawową wiedzę z geografii, przyrody, historii, zasad BHP i udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach.  Naszą szkołę godnie reprezentowali uczniowie klasy VIIa : Michalina Kolańczyk, Kinga Walczak i Robert Dąbrowski.

 

 1. „Moja miejscowość jesienią” – Ogólnopolski Konkurs Fotograficzno – Plastyczny dla klas II i III – w październiku odbył się szkolny etap konkursu. Miło nam poinformować, że laureatami etapu szkolnego, a tym samym reprezentantami szkoły w etapie ogólnopolskim zostali:
 • w kategorii klas II:
  Antoni Bożko – kl. IIa
  Wiktoria Narowska – kl. IIc
  Lena Stepokura – kl. IIc
  Karolina Cieślik – kl. IId
  Zuzanna Cieślik – kl. IId
 • w kategorii klas III:
  Igor Gwoździk – kl. IIIb
  Ewelina Grydź – kl. IIIc
  Antonina Rak – kl. IIIc
  Anna Ancygier – kl. IIIc
  Jakub Rowgało – kl. IIIc

Do biblioteki wpłynęło wiele pięknych i ciekawych prac. Nauczyciele bibliotekarze postanowili przyznać dodatkowe wyróżnienia uczniom:

Gracjan Kałużny kl. IId
Miłosz Lasia – kl. IId
Hanna Durał – kl. IIId
Kacper Kiebała – kl. IIId

O miejscu i terminie wręczenia nagród poinformujemy po ostatecznym rozstrzygnięciu konkursu.

 

 1. „Parada oszustów” – drużynowy konkurs wiedzy o książce i bibliotece dla klas VII – VIII – konkurs z przymrużeniem oka realizowany w naszej szkole w ramach podsumowania Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Podczas zmagań konkursowych uczniowie musieli wskazywać prawidłowe odpowiedzi spośród wielu błędnych. Po emocjonujących zmaganiach zwyciężyła drużyna z kl. VIIIc: Karolina Bożełko, Przemysław Ćmachowski, Julia Łabanowicz i Klaudia Szczur. Jury postanowiło również przyznać dodatkową nagrodę laureatowi II miejsca – Maciejowi Charukiewiczowi, który jako jedyny reprezentował swoją klasę 8f.

Dziękujemy paniom: Beacie Golunkiewicz i Małgorzacie Kaźmierczak za wsparcie prac jury.

nauczyciele bibliotekarze