Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych – odsłona druga

Parada oszustów

Zgodnie z obietnicą, w kolejnym wpisie zamieszczamy relację z konkursów realizowanych w ramach miesiąca bibliotek. W tym roku mieliśmy dla Was trzy ciekawe propozycje:

1. „Trivia – czyli sztuka przetrwania w krzyżowym ogniu pytań” – powiatowy konkurs wielozadaniowy realizowany przez Filię nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głogowie. Pytania konkursowe obejmowały podstawową wiedzę z geografii, przyrody, historii, zasad BHP i udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach.  Naszą szkołę godnie reprezentowali uczniowie klasy VIIa : Michalina Kolańczyk, Kinga Walczak i Robert Dąbrowski.

1. „Moja miejscowość jesienią” – Ogólnopolski Konkurs Fotograficzno – Plastyczny dla klas II i III – w październiku odbył się szkolny etap konkursu. Miło nam poinformować, że laureatami etapu szkolnego, a tym samym reprezentantami szkoły w etapie ogólnopolskim zostali:
  • w kategorii klas II:
    Antoni Bożko – kl. IIa
    Wiktoria Narowska – kl. IIc
    Lena Stepokura – kl. IIc
    Karolina Cieślik – kl. IId
    Zuzanna Cieślik – kl. IId
  • w kategorii klas III:
    Igor Gwoździk – kl. IIIb
    Ewelina Grydź – kl. IIIc
    Antonina Rak – kl. IIIc
    Anna Ancygier – kl. IIIc
    Jakub Rowgało – kl. IIIc

Do biblioteki wpłynęło wiele pięknych i ciekawych prac. Nauczyciele bibliotekarze postanowili przyznać dodatkowe wyróżnienia uczniom:

Gracjan Kałużny kl. IId
Miłosz Lasia – kl. IId
Hanna Durał – kl. IIId
Kacper Kiebała – kl. IIId

O miejscu i terminie wręczenia nagród poinformujemy po ostatecznym rozstrzygnięciu konkursu.

1. „Parada oszustów” – drużynowy konkurs wiedzy o książce i bibliotece dla klas VII – VIII – konkurs z przymrużeniem oka realizowany w naszej szkole w ramach podsumowania Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Podczas zmagań konkursowych uczniowie musieli wskazywać prawidłowe odpowiedzi spośród wielu błędnych. Po emocjonujących zmaganiach zwyciężyła drużyna z kl. VIIIc: Karolina Bożełko, Przemysław Ćmachowski, Julia Łabanowicz i Klaudia Szczur. Jury postanowiło również przyznać dodatkową nagrodę laureatowi II miejsca – Maciejowi Charukiewiczowi, który jako jedyny reprezentował swoją klasę 8f.

Dziękujemy paniom: Beacie Golunkiewicz i Małgorzacie Kaźmierczak za wsparcie prac jury.

nauczyciele bibliotekarze