Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek szkolnych – konkursy

Biblioteka

Zapraszamy do udziału w konkursach organizowanych w  związku z obchodami Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych:

1. Klasy 1 – konkurs plastyczny „Baśnie, bajki, bajeczki”

Konkurs odbędzie się w ostatnim tygodniu października. Wychowawcy poszczególnych klas wybiorą spośród chętnych uczniów po pięcioro uczestników. W trakcie konkursu wszyscy uczniowie równocześnie będą wykonywać ilustracje do ulubionych baśni.

2. Klasy 1- 3 – Szkolny Festiwal Baśniowej Piosenki

Konkurs odbędzie się 5 listopada. Chętni uczniowie powinni przygotować dowolną baśniową piosenkę (indywidualnie lub w duetach). Dopuszcza się różne formy wykonania: a cappella, na głosy, z towarzyszeniem instrumentu/ów, z podkładem muzycznym. Uczniowie powinni być odpowiednio przebrani , mogą również przynieść  ze sobą rekwizyty.
Zgłoszenia uczestników przyjmujemy do końca października.

3. Klasy 4-8 – konkurs czytelniczo – plastyczny „Bohaterowie baśni i legend z całego świata”.

Chętni uczniowie przygotowują portret ulubionego bohatera baśni lub legendy. Prace plastyczne wykonujemy dowolną techniką. Obowiązuje format  A-4 lub większy.  Prace należy dostarczyć do biblioteki do końca października. Na odwrocie prosimy podać imię, nazwisko, klasę oraz tytuł baśni lub legendy, z której pochodzi prezentowany bohater.

 

Nauczyciele bibliotekarze