Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.  Święto jest okazją do pokazania biblioteki jako miejsca przyjaznego dla uczniów, poznania jej oferty i dorobku oraz zachęcenia wszystkich do czytania.

W tym roku Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (International Association of School Libriarianship – IASL) jako hasło Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych wybrało „Reading for Global Peace and Harmony” („Czytanie dla globalnego pokoju i harmonii”), które w Polsce skrócono do „Czytanie dla pokoju”.

Nawiązując do hasła i obecnej sytuacji na świecie, wiele bibliotek z całej Polski (w tym i nasza) dołączyło do akcji „Serce dla Ukrainy”, okazując solidarność naszym sąsiadom.

Na holu przed biblioteką obejrzeć możecie również gazetkę okolicznościową pod hasłem „Czytanie dla pokoju”, poświęconą tegorocznej edycji święta.

O kolejnych działaniach z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych przeczytacie już wkrótce w naszej zakładce e- Biblioteka. Zapraszamy!