Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

5 listopada na całym świecie obchodzony jest  Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek (International Day of Fairy Tales Characters).  Data święta wybrana została na cześć urodzin Walta Disneya, jednego z najpopularniejszych twórców bajek animowanych dla dzieci.  Ten dzień ma przypominać wszystkim ludziom, jak ważne są bajki: nie tylko rozweselają i bawią, ale także wychowują.

Z okazji święta nasza szkoła wzięła udział w akcji czytelniczej „Jesteśmy bohaterami baśni, bajek i legend z całego świata”. W salach lekcyjnych, na korytarzach, w bibliotece, stołówce i świetlicy już od rana można było spotkać wiele bajkowych postaci.  Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy przyłączyli się do naszej akcji.

Międzynarodowy Miesiąc Postaci z Bajek był w naszej szkole podsumowaniem Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, który w tym roku przebiegał pod hasłem „Baśnie i legendy z całego świata”. O pozostałych działaniach z okazji miesiąca bibliotek (konkursach, wystawach, akcjach czytelniczych, itd.) napiszemy już jutro. Zapraszamy do naszej zakładki e-Biblioteka oraz do obejrzenia galerii fotografii.