LEKCJE OTWARTE Z EDUBALAMI

7 października w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki odbyły się 3 lekcje otwarte z edubalami. „ Edubale – piłki, które uczą, bawią, rozwijają”.  W lekcjach  uczestniczyli uczniowie z trzech klas : 2 lekcja – 2b z wychowawcą p. Ludmiłą Bukowską, 3 lekcja – 3c z wychowawcą  p. Anną Michałowską oraz 4 lekcja – 3b  z wychowawcą p. Karoliną Marciniak. Lekcję obserwowało siedmiu nauczycieli uczących klasy I-III oraz nauczyciele świetlicy szkolnej. Podczas zajęć uczniowie mieli możliwość poznania 100 kolorowych piłek, których powierzchnia zapełniona jest cyframi, literami, znakami matematycznymi, interpunkcyjnymi oraz znakiem internetowym @. Jest to nowatorska pomoc dydaktyczna dla nauczycieli do przekazywania treści edukacyjnych jednocześnie wykorzystując ruch dziecka. Realizując proces dydaktyczny – nauczyciel równocześnie prowadzi zajęcia ruchowe. Dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym  podstawową aktywnością jest zabawa, a przy edubalach- bawiąc się uczą, często w ogóle nie zauważając treści dydaktycznych.

Lekcje prowadziła:

Grażyna Dziadkowiec-Kublik we współpracy z Barbarą Młodzińską oraz  Urszulą Paprocką