Kurs e-learning „Misja-Bezpieczny Internet”

W listopadzie podjęliśmy się dużego wyzwania, przystępując do projektu bezpieczni w sieci. W związku z tym uczniowie naszej szkoły wspierani przez rodziców i wychowawców klas 4-8 są w trakcie realizowania kursu e-learning Sieciaki.pl.
Na podstawie sieciakowych historii poznają niebezpieczne sytuacje, których mogą doświadczyć, a także uczą się skutecznych metod reagowania na zagrożenia w sieci.

Tematy misji: zdjęcia w sieci, znajomości online, komunikacja i netykieta, cyberprzemoc (z uwzględnieniem roli ofiary, świadka i sprawcy), hejt, niebezpieczne treści, zabezpieczenie urządzeń, prawa autorskie, zakupy w sieci, nadmierne korzystanie z Internetu.
Celem naszym jest, aby każdy uczeń „Trójki” ukończył kurs e-learning, zdobywając tym samym lub utrwalając wiedzę na temat bezpiecznego Internetu.

Pierwsi bohaterowie misji:
Szymon Kozdroń i Maciej Kozdroń z klasy 7a
Wychowawca: pan Jakub Rawski
Gratulujemy!
Z dumą czekamy na następne dyplomy J.

Koordynator akcji: Anna Kowalska

Kurs "Bezpieczni w sieci"Kurs "Bezpieczni w sieci"