KONKURS RECYTATORSKI – twórczość Wisławy Szymborskiej

27.03.2023 roku w ramach I Powiatowego Konkursu Noblistów Polskich odbył się konkurs recytatorski, przebiegał on w dwóch kategoriach: uczniowie klas IV-VI i klas VII-VIII . Do zaprezentowania utworów Wisławy Szymborskiej przystąpiło  42 uczestników. Po przesłuchaniu i burzliwych naradach jury w składzie :

Jadwiga Muszyńska (ZSPiB Głógów)

Agata Bagińska –Żyta ( SP 3)

Renata Kołodziej (SP 3)

postanowiło przyznać :

w kategorii  kl. IV-VI

I miejsce Ninie Barylik (SP 10 Głogów)

II miejsce Krzysztofowi Zarembie ( Zespół Szkolno-Przedszkolny , Kotla)

III Sebastianowi Płóciennikowi (SP 7 Głogów)

oraz dwa wyróżnienia  dla : Melanii Bębnowskiej (SP 7, Głogów) i Julii Urbaniak (SP 6 Głogów)

w kategorii kl. VII-VIII

I miejsce Urszuli Gruszce ( SP 14 Głogów)

II miejsce Judycie Napierale (SP  Wilków)

III miejsce Blance Jędrzejczak (SP 6  Głogów)

oraz wyróżnienie dla Pauliny Pawłowskiej (SP 14 Głogów)

W czasie trwania konkursu odbyła się również wystawa prac plastycznych biorących udział w drugiej kategorii konkursu polegającej na wykonaniu dowolną techniką  portretu  Wisławy Szymborskiej. Rozstrzygnięcie tej kategorii nastąpi w drugiej połowie kwietnia.

Laureatom gratulujemy, uczestnikom dziękujemy za udział i zapraszamy za rok.

Konkurs został zorganizowany przez p. Dorotę Stankunowicz-Cholewę i Emilię Warmowską

Emilia Warmowska