Konkurs recytatorski

Dnia 24 kwietnia 2024 r.  w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczych w Głogowie odbył się XXXII  Regionalny  Konkurs Recytatorski. Tematem przewodnim tegorocznej edycji był “Las”.

Organizatorzy konkursu:
– Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczych w Głogowie;
– Powiatowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego w Głogowie.

Celem konkursu było:

– prezentacja i upowszechnianie żywego słowa- dostarczanie dzieciom i młodzieży możliwości przeżywania doznań artystycznych- rozwijanie zainteresowań i uzdolnień artystycznych- stwarzanie możliwości autoprezentacji oraz umacniania poczucia własnej wartości.

Uczestnikami konkursu byli podopieczni szkół z: Legnicy, Lubina, Polkowic, Głogowa i Bolesławca.

Naszą szkołę w tym roku reprezentowały dwie uczennice z różnych kategorii wiekowych:

Milena Jurek – zdobywczyni  I miejsca w kategorii klas I-IV;

Justyna Grzegorska -zdobywczyni  I miejsca w kategorii klas V-VIII.

Obie uczennice będą  reprezentowały nasz region 20 maja na Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim w Wałbrzychu.

Po konkursie uczestnicy mogli skosztować pysznego poczęstunku przygotowanego przez podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

Konkurs odbył się w miłej i przyjaznej atmosferze, a wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

Serdecznie gratulujemy dziewczętom i życzymy powodzenia na etapie wojewódzkim !

Uczennice przygotowała: Barbara Mastej-Zaorska