Kolejna edycja konkursu „Zostań Mistrzem Segregacji”

W roku szkolnym 2023/202 kontynuowany będzie konkurs ,, Zostań Mistrzem Segregacji,,.Celem konkursu jest edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży a przede wszystkim utrwalenie nawyku systematycznej zbiórki i segregacji odpadów, wiedzy o prawidłowym kwalifikowaniu odpadów do poszczególnych grup surowców wtórnych.

Polega na dostarczaniu odpadów do punktów PSZOK. Zbierane są: makulatura, nakrętki, aluminiowe puszki i niewielkie elektroodpady. W miejscach zbiórki otrzymujemy kartki z EKOPUNKTAMI. Uczniowie zbierają kartki do połowy maja 2023 i wtedy przynoszą je do szkoły. Podsumowanie akcji odbywa się  na początku września. Organizatorem konkursu jest Urząd Miejski w Głogowie. Zachęcamy wszystkich do udziału w akcji.

Koordynator Urszula Nowak-Manycz