Klasa 2 B z wizytą w GPK w Głogowie

29 maja 2023 r. uczniowie klasy 2B byli na wycieczce w Głogowskim Przedsiębiorstwie Komunalnym w Głogowie. Na miejscu przywitała nas p. Katarzyna Patyk, która prowadziła dla nas warsztaty. Zajęcia te miały na celu wzbogacić naszą wiedzę na temat ochrony środowiska. Podczas pogadanki popartej praktycznym działaniem, rozpoznawaliśmy materiał z jakiego wykonany jest odpad, a następnie sortowaliśmy śmieci do odpowiednich pojemników. W ten sposób utrwaliliśmy jaki kolor pojemnika służy do segregowania: szkła białego i kolorowego, papieru, plastiku i metalu. Dowiedzieliśmy się jakie znaczenie ma segregacja śmieci, na czym polega recykling, oraz jakie znaczenie dla środowiska ma proces przetwarzania śmieci. Działania te przebiegały w atmosferze zaciekawienia i radości, bowiem tworzenie i segregacja sprawiły dzieciom wiele przyjemności. Odbyły się również zajęcia techniczne, podczas których robiliśmy ośmiorniczki z zużytych butelek po wodzie. Zajęcia sprawiły nam wiele radości.
Wszyscy już wiemy jak ważna jest segregacja odpadów.

Ludmiła Bukowska