Kacper z wyróżnieniem w konkursie finałowym

W poniedziałek 20 marca, Kacper Filipek z klasy VIb pojechał do Paradyża na finał Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej „ Biblista Junior”.O zwycięstwo grało dziesięciu najlepszych uczestników w części ustnej konkursu, która miała formę popularnego teleturnieju telewizyjnego „Jeden z dziesięciu”.

Wcześniej 71 uczestników -uczniów klas IV-VI szkół podstawowych – sprawdziło swoją znajomość Pisma Świętego w części pisemnej konkursu, odpowiadając na 24 pytania testowe. Wszystkie pytania w tegorocznej szóstej edycji konkursu dotyczyły Ewangelii według św. Mateusza wraz ze wstępem, przypisami i pojęciami wyjaśnionymi w słowniku.

Finaliści wykazali się ogromną wiedzą i fantastyczną znajomością Biblii. Kacper ostatecznie zajął 5 miejsce, niedaleko od podium. Wielkie brawa !!!

 

                                                       Aneta Skrobuła- nauczyciel religii