Jak radzić sobie ze szkolnym stresem? Projekt „Wrzuć na luz”

W ramach projektu Wrzuć na luz licealiści I LO w Głogowie przeprowadzili zajęcia edukujące, na temat radzenia sobie ze stresem oraz organizacji własnego czasu. Wzorując się na własnych doświadczeniach, polecili zabawy z dzieciństwa, do których nie potrzeba było żadnych technologii.

Uczniom kl. 4-8 udzielili porady związanej z rozplanowywaniem nauki (przygotowaniem do egzaminu) oraz z propozycjami hobby, które mogą wspomóc regenerację psychiczną w stresujących momentach. Pokazali również, że nauka nie zawsze musi się wiązać ze wkuwaniem materiału, jednocześnie wskazując alternatywne metody zdobywania wiedzy.

Starsi koledzy pokazali ósmoklasistom, jak przygotować materiały do powtórek (ponieważ dobre przygotowanie do egzaminów pozwala się zrelaksować i uspokoić) i nie popaść w panikę. Podpowiedzieli także, czym sami kierowaliśmy się przy wyborze szkoły i jak opanowali stres związany ze zmianą towarzystwa w nowej szkole/klasie.

Dziękujemy licealistom za współpracę z naszą szkołą.

Z dumą podkreślamy, że wśród prelegentów była nasza absolwentka Hania Kosik.

Anna Kowalska