Informacje dla recytatorów

Konkurs recytatorski

Drodzy Uczniowie!

Każdego roku w marcu zapraszałyśmy Was do udziału w szkolnym, a następnie powiatowym etapie jednego z najbardziej znanych w naszym regionie konkursów recytatorskich – „Pegazik”.  Z przykrością informujemy, że w związku z decyzją organizatora tegoroczna edycja konkursu została odwołana. Miłośników pięknego słowa chciałybyśmy jednak zaprosić do prezentacji swoich talentów podczas dorocznego Święta Poezji i Teatru. Organizatorem wydarzenia już od lat jest biblioteka szkolna. W tym roku Święto obchodzić będziemy w dniach 21-31 marca. W ramach obchodów zapraszamy uczniów klas IV – VIII do udziału w szkolnym konkursie recytatorskim „Wokół poezji i teatru”, który odbędzie się 30 marca w bibliotece.  Zadaniem konkursowym jest przygotowanie pięknej recytacji jednego wiersza tematycznie związanego z poezją bądź teatrem. Chętni uczniowie mogą skorzystać z bazy tekstów dostępnej w bibliotece.  Zgłoszenia do konkursu przyjmujemy do 25 marca.

Zapraszamy!