Inauguracja Dolnośląskiego Festiwalu Nauki

2 października w naszej szkole odbyła się inauguracja XXVI Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Zaproszono m.in. włodarza naszego miasta Pana Rafaela Rokaszewicza, starostę powiatu głogowskiego Pana Jarosława Dudkowiaka oraz jego zastępcę Pana Jeremiego Hołownię, przedstawiciela TZG pana Dariusza Czaję, naczelnika Wydziału Edukacji Pana Przemysława Powroźnika, dyrektorów szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz wielu innych gości.  Nie obylo się bez wspaniałych występów naszych uatlentowanych uczniów. Zaprezentowali się m.in. Kamila i Kacper Filipek ze skrzypcami, Bartosz Płaczek z recytacją, zespół taneczny Cheer Girls, czy klasa 7d z improwizajcją do utworu muzyki klasycznej. Całą galę uświetnili prowadzący z klasy 4c Julia Skokowska i Marcel Wójcik.

Tegoroczne hasło związane jest z Rokiem Kopernikańskim i brzmi ,,Nauka porusza” w związku z tym na wykład otwierający tegoroczny Festiwal zaproszono pana Karola Wójcickiego – znanego pasjonatę astronomii, podróżnika i popularyzatora nauki, który opowiedział o zaćmieniach słońca.