II Szkolna Wystawa Klocków LEGO

26 stycznia 2023 r. została zorganizowana po raz drugi w naszej szkole prezentacja zainteresowań uczniów klas V – VI. Swoje zbiory klocków LEGO zaprezentowała grupa 24 uczennic i uczniów. Wystawę zwiedzali uczniowie klas I – III pod opieką wychowawców oraz w czasie przerw koleżanki i koledzy z klas starszych. Każdy uczeń przygotował swoje stanowisko pieczołowicie ustawiając kolekcje klocków, następnie w rozmowach ze zwiedzającymi wtajemniczał w arkana budowy zestawów. Przedstawiano min. klocki klasyczne, Star Wars, bonsai, technic i kreatywne, własne rozwiązania. Na końcu czekała niespodzianka –Patrycja przygotowała pokaz pociągu i pojazdu z klocków. Wystawa została zorganizowana z okazji Międzynarodowego Dnia LEGO, który przypada 28 stycznia.

Irena Herba i Małgorzata Kaźmierczak