II MIEJSCE I AWANS DO POWIATU KOSZYKARZY

W dniu 27.10.2023r. (piątek) w Szkole Podstawowej nr 11 w Głogowie odbyły się mistrzostwa Głogowa w trzyosobowej piłce koszykowej 3×3. W rywalizacji wzięło udział 8 szkół podstawowych. Turniej był podzielony na dwie grupy. Nasza szkoła znalazła się w grupie ze Szkołą Podstawową nr 10, Szkołą Podstawową nr 2 oraz Szkołą Podstawową Aslan. W pierwszym spotkaniu nasza ekipa rywalizowała z drużyną z Aslana. Po emocjonującym spotkaniu wygraliśmy 4:3. W drugim meczu spotkaliśmy się z popularną „dwójką”. Po 8 minutach zaciętego boju nasz zespół ponownie zwyciężył, pokonując przeciwników 2:0. W ostatnim meczu grupowym nasi zawodnicy zmierzyli się  z zawodnikami ze Szkoły Podstawowej nr 10. Po dwóch celnych rzutach nasza szkoła zwyciężyła i pewnie awansowała do półfinałów rozgrywek. W półfinale zmierzyliśmy się ze Szkołą Podstawową nr 14. Półfinałowy pojedynek był bardzo wyrównany i dostarczył sporo koszykarskich emocji. Rozstrzygnięcie nastąpiło dopiero w ostatnich sekundach. Po celnym rzucie naszego zawodnika wygraliśmy 4:3 awansowaliśmy do finału. W finale niestety przegraliśmy ze Szkołą Podstawową nr 12. Jednak drugie miejsce promuje naszą szkołę do Powiatowych Mistrzostw Głogowa, które odbędą się w listopadzie. Naszej koszykarskiej ekipie gratulujemy!

Skład naszej drużyny:

Michał Ancygier, Krzysztof Skibiszewski, Samuel Dragan, Maciej Sosnowski

Opiekun:

Piotr Tadajewski