I Międzypowiatowy Konkurs Algorytmiczno-Programistyczny

I Międzypowiatowy Konkurs Algorytmiczno-Programistyczny

W konkursie zorganizowanym dla uczniów klas 6-8 szkół podstawowych reprezentował naszą szkołę Bartosz Winiarski z klasy 6a, który w pierwszym etapie rozwiązywał test. W dniu 29 maja 2024 r. w Zespole Szkół Politechnicznych odbył się finał międzypowiatowego konkursu algorytmiczno-programistycznego. W ostatnim etapie konkursu udział wzięło 7 uczniów ze szkół podstawowych. Uczniowie do rozwiązania mieli 6 zadań w aplikacji Scratch oraz 2 zadania w języku Python. Najlepiej z zadaniami poradził sobie uczeń SP nr 8 w Głogowie Piotr Krekora. Podium uzupełnili: Bartosz Winiarski (SP3 Głogów) – 2 miejsce oraz Dawid Koradowski (SP10 w Głogowie) – trzecie miejsce. Kolejne miejsca zajęli uczniowie z SP7 Głogów, SP12 Głogów, SP7 Głogów, SP10 Głogów. Uczniom gratulujemy!

(Zdjęcia: własne i organizatorów, informacje strona: politechniczna.glogow.pl)